Air Mouse RC11 – skraidanti android pelė

Sparčiai populiarėjant planšetėms ir Android media grotuvams bei mini pc natūralu kad atsiranda poreikis kažkaip įvesti į juos informaciją. Nors ir vienas iš Android džiaugsmų yra tas , kad galime naudoti peles, klaviatūras ir kitus priedus nuo savo PC, tačiau norisi dar daugiau – patogiau, ergonomiškiau, ir, tiesiog, paprasčiau.

RC 11 tą ir daro, kiek skirtingai nei jums įprasti įrenginiai – pelės valdymo yra krūva būdų, nuo pelės su rutuliu viduje, kurį reikdavo periodiškai valyti kad geriau suktųsi (ar vis dar naudojate tokį :)?) iki trackball (pelė valdoma rutuliu, tik šį kartą sukiojant jį patį) ar trackpad (tikriausiai jūsų laptopas tokį turi – jautri plokštelė, kurioje pirštu valdote pelę) ir kitų eksperimentinių technologijų. Bet čia prie jų prisideda dar vienas.

Pelės valdymas su RC11 ko gero panašiausias į pelės valdymą lazerio spinduliu, nusitaikant į ekraną. Paimame pultą – pelę ir, nukreipę ją galu į televizorių, sukiojame. Įtaisytas giroskopas nuskaito judesius ir per bevielį 2,4 GHz USB perduoda duomenis Android sistemai. Perjungimas tarp klaviatūros ir peles funkcijos vyksta labai paprastai – paspaudus mygtuką su android logotipu centre. Abipus šio mygtuko yra ir standartiniai pelės klavišai.

Pliusai: nors pelė plastmasinė, padaryta labai neblogai. Ypač malonus mygtukų junginėjamas, kuris gerokai skiriasi nuo įprasto distancinio pulto mygtuko jausmo, kur naudojamos guminės tarpinės. Čia gi, kiekvienas mygtukas turi tokį malonų click! jausmą, kuris bus tada kai mygtuką nuspausite iki galo, todėl netyčia paspausti mygtukus nėra taip lengva. Forma pakankamai patogi, yra visos raidės (aišku, lietuvių nėra), papildomos funkcijos ir netgi kompiuterio off/on mygtukas. Pulto išbandymas palieka tikrai gerą įspūdį. Smagi smulkmena – kaip ir kitose pelėse, prie baterijų skyriaus čia yra palikta niša USB adapteriui, taigi, kur nors persigabenant pelę, jo nepamesite. Tiesa, iš esmės šią pelę galite naudoti ne vien android įrenginiuose, bet ir kompiuteriuose su Windows, kur jokių papildomų instaliacijų nereikės.

Minusai: nors pelė žada persijungti į energijos taupymo režimą jos nenaudojant, tačiau pagalvojus – x3 AAA baterijos nėra labai patogu, tikriausiai integruota baterija būtų geresnis sprendimas. Taip pat stebina šios pelės svoris. Nors jis malonus rankai, tačiau gali būti kad kam nors jis (priskaičiuojant baterijas) pasirodys nemažas. Ir galiausiai – prie pelės valdymo reikia priprasti. Galbūt atrodo paprasta, tačiau pamėginkite įsivaizduoti kaip du kartus paspausti pelės mygtuką toje pačioje vietoje, kai vienu metu veikia visos trys ašys. Galbūt gamintojams reikėjo geriau pagalvoti apie pelės mygtukų vietą.

Apibendrinimas – jei neturite bevielės klaviatūros ir pelės, o jei turite ir norite ją pakeisti mažesne – RC11 yra tikrai neblogas sprendimas. Galbūt prireiks kažkiek laiko apsiprasti su kitokiu pelės valdymu ir pajusti reikiamą pulto pasukimo kampą, tačiau pagrindinėms funkcijoms, pvz programų perjungimas, YouTube video naršymas ar pan, šis įrenginys tiks puikiai. Nepamirškime įvertinti ir kainos –  maždaug apie  29$. Rekomenduojama!

2 thoughts on “Air Mouse RC11 – skraidanti android pelė

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.