Ainol Fire – klasika sugrįžta

DSCN4953 Nors Ainol “Fire” (arba dar vadinama “Flame”, europinė versija su juoda dėžute, daugiau niekuo nesiskirianti) buvo pristatyta gūdžiais 2012 laikais  – juk planšečių pasaulyje vieni metai joms prilygsta tikriausiai bent 40 žmogaus metų – Ainol nesenai nusprendė atnaujinti Fire gamybą – ir nesu tikras, kuriuose vietose pataupė, bet naujas ekranas ir tikriausiai dar kažkas leido sumažinti gamybos kaštus maždaug 30 dolerių, kurie 7” planšečių pasaulyje su tokia konkurencija yra pakankamai daug net ir senam modeliui.

Fire išbandyti norėjau jau senokai, ypač kai 2012 metų viduryje tai buvo tikrai deginanti naujiena, ne tokia prasta ji ir dabar – aukštesnė nei įprastai biudžetiniuose kompiuteriuose 1280×800 ekrano rezoliucija, ryški IPS matrica, aliuminio korpusas, integruotas Bluetooth..  visa tai turėjo reta kinų planšetė, jau nekalbant apie pigiausias iš jų. Deja, tuo metu kaina buvo aukšta ir buvo kitas dalykas kuris stabdė Ainol pardavimus – tai itin prasta Fire techninė/programinė įranga. Dėl parametrų skirtumo, dėl neteisingų tvarkyklių sistemoje ekranai gesdavo, neveikdavo taip kaip turi veikti, planšetė perkaisdavo, išsijungdavo ir buvo krūva kitų bėdų.

Tačiau laikas bėgo, o vartotojai nepasidavė kol buvo prikurta krūva rom’ų kurie naudojimą jau padarė panašiu į normalų. Rezultate – naujasis Ainol Fire 2013 modelis galų gale mano rankose.

Pagal techninius duomenis – tai praeitų metų populiarios platformos AML8726-MX atstovė, su įprastu rinkiniu – dviejų branduolių 1.5 Ghz procesoriumi, 1 GB ram ir 8 GB vidinės atminties.

DSCN4954
Plieninė nugara ir mini garsiakalbis

Pirmas įspūdis prieš įsijungiant – tikrai solidi ir labai neblogai atrodanti planšetė. Senesnės Aurora II suapvalinti kampai man šiek tiek  patogesni, bet ir ši planšetė patogiai guli rankose, plieninė nugarėlė atrodo gerai, mygtukai, kitaip nei kitose kiniškose planšetėse atrodo patikimi, be nereikalingo laisvumo. Ergonomika – viena geriausių iš mano bandytų 7″ planšečių.

Įsijungus iš karto pasijaučia rezoliucijos pranašumas IPS ekrane – ryšku, aišku, vaizdas tikrai geras. Deja, ekranas turi vadinamąjį light bleed efektą – tamsoje į jį žiūrint juodame fone viršuje ir apačioje matosi pašviesėjimai. Iš esmės kasdieniniam naudojimui tai netrukdo, nebent esate maksimalistas. Jautrumas lietimui – geras, nors ir netobulas – dėl aukštos rezoliucijos kartais mygtukai tampa pernelyg maži kad į juos būtų lengva pataikyti iš pirmo karto, 5 taškų (truputį mintis į šoną – ar naudojate 5 taškų lietimo funkciją vienu metu? 7? o 10? Aš pagalvojau, kad man turbūt neteko, galbūt kada buvo reikalingi kokie 3 lietimo taškai vienu metu).

Garsas – po Pipo M9/M8 Pro skamba prastai. Tiksliau – standartiškai 7” planšetėms su vienu garsiakalbiu. Bet už tai pakankamai garsus.

Bendras veikimas – planšetė atkeliavo su gamykliniu Android 4.2.1 – beveik naujausia Android versija ir deja deja, be jokių root teisių, su kinietiškomis aplikacijomis. Suderinamumas su programomis iš Play Store – blogiau nei blogas, netgi Angry Birds rasti negalima. Dėl neteisingai konfigūruotos kontaktų aplikacijos parduotuvė ir visa sistema retkarčiais nulūžta. Žodžiu, bendras vaizdas baisokas, nors planšetė dirba palyginti stabiliai ir vientisai. Laimė, į pagalbą ateina vartotojų sukurtos programinės įrangos. Naujame modelyje susidėti naujausią 4.2.2 Android sistemą yra greita ir pakankamai paprasta. Ji išsprendžia 90% visų problemų – Play Store registruoja ją kaip Asus planšetę, suderinamumas pakyla kelis kartus, nors dėl skirtingo procesoriaus tipo man normaliai atsisakė veikti pvz. Dead Trigger. Tačiau kitos aplikacijos vėl pasidarė prieinamos. Naujoji sistema su root teisėmis, be nereikalingo kinietiško šlamšto, vėl galima reguliuoti procesoriaus apkrovimą renkantis darbo režimus – taupantis energiją – normalus – ir performance, skirtas naudotis daug resursų reikalaujančias programas.

2013_08_19_21.27.09
Play Store sugrįžo!

Fire tikriausiai ir vadinasi “ugnimi” dėl to, kad smarkiai kaista veždama rimtesnius žaidimus kaip koks radiatorius. Na, bent jau žaidžiant rudens vakarais rankoms tikrai nebus šalta. O šiaip, aišku, tai erzina.

2013_08_19_21.42.03
Nors matom kad per ~2 val. išnaudota beveik 70% energijos, nereikėtų pamiršti, kad planšetei jos truko gerą mėnesį. Šiaip baterija išsikrauna stabiliai, nėra staigių šuolių.

Baterija – čia vis dar išlikusi vadinamoji “SOD” (Sleep Of Death) problema, kai planšetė vietoj to kad užmigtų ir taupytų energiją, kaip ir užmiega, tačiau bateriją naudoja pilnai. Ir ją prikelti nebus taip paprasta – reikia ilgiau palaikyti power mygtuką, o jei nereaguoja – tikriausiai teks dėti krautis, nes baterija bus ištuštinta. Jei vis dar nerodo gyvybės ženklų, galima bandyti įjungti ją tiesiai į recovery meniu laikant užspaudus vol- ir power mygtukus. Šią, kol kas opiausią dar neišspręstą Fire problemą bandyti apeiti galima keliais būdais – paprasčiausiai išjungti planšetę, ja pasinaudojus vietoj miego režimo – aišku 100% veiks visada, tik ne visiem toks būdas patiks, pabandyti palikti miegojimo režime be SD kortelės, ar pamėginti pakeisti wifi energijos taupymo nustatymus (“always on”, “when charging”, “never”).

Baterija aprašoma kaip 5000Mah, kas yra daug, bet realiai naudojimo laikas yra tik kiek geresnis už gerokai mažesnes baterijas turinčias planšetes – apie 5 val, priklausomai nuo to ką veiksite. Aišku, lengvam panaudojimui su nepilnu ekrano ryškumu ir mažiau garsų, turėtumėte ištempti ilgiau.

Pabaigoje reziumuočiau taip – Fire/Flame planšetę verta įsigyti tada, jei galite (mokate) jai normaliai sutvarkyti programinę įrangą, arba turite draugų ar pažįstamų, kurie tą padarytų už jus. Jei norite ja naudotis be apribojimų ir visokių nesklandumų. Kitas dalykas, jei perkate 5 metų vaikui, kuriam tikriausiai nebus problemų su suderinamumais, nestabilumu ar dar kuo, kas galėtų trukdyti.

Įvertinimas šiuo metu – nesutvarkyta originali versija 6 / 10, sutvarkyta 8 / 10, nors pačios planšetės techniniai parametrai ir gražus ekranas tikrai galėtų pasiekti ir dar geresnių rezultatų.

2013_08_19_21.41.21
Vienas iš testų, kurie atspindi realų panaudojimą, ne vien sausą statistiką. Rezultatai neblogi.
2013_08_19_21.34.07
Vellamo Metal testas
2013_08_19_21.31.53
Antutu taškų visai nedaug, lyginant su naujomis planšetėmis, tačiau, patikėkite, Pipo S1 su dvigubu Antutu taškų skaičiumi dirba dvigubai prasčiau.
2013_08_19_21.32.09
Palyginti kuklūs rezultatai.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.