XBMC – nemokamas kinas namuose

Jei šiek tiek domitės daugiau Android (ir ne tik) sistema ir jos, kaip media grotuvo galimybėmis, galbūt girdėjote apie XBMC – (pavadinimas kilęs iš Xbox Media Center) – atviro kodo, taigi nemokamą, grotuvą, o tiksliau – visą didelę media sistemą.

XBMC – tai ne koks nors paprastas winamp’as, o iš ties didelis kūrinys, sudarytas iš krūvos atskirų modulių, kuriuos bet kada galite įjungti ar išjungti ir kuris labai lanksčiai prisitaiko prie jūsų poreikių. Aišku, grotuvą galite naudoti ir tik pagal vienintelę jo paskirtį, t.y. filmų peržiūrai bet XBMC supaprastina procesą kurį kartais tenka atlikti. Tarkim norite filmą žiūrėti su subtitrais – dažniausiai lįstumėte į internetą jų ieškoti – o štai XMBC turi modulį kuris jums leis pasirinkti (priklausomai nuo filmo populiarumo, aišku) krūvos subtitrų neišeinant iš pačios programos. Ir tokia paieška tetruks kelias sekundes. Arba modulis, kuris iš karto rodo filmo įvertinimą, trumpą jo santrauką ir plakatą. Žinoma, grotuvo išvaizdą visiškai pakeisti irgi nesunku. Aišku, tai tik smulkmenos.

XBMC nėra tobulas grotuvas – kadangi jums teks rasti versiją, kuri su jūsų įranga veiks geriausiai. Kartais forumuose galima rasti ir tokius pareiškimus – „Ar čia XBMC veikia? Jei ne, neperku.” Aš naudojau XBMC optimizuotą RK3066 platformai ir problemų nebuvo jokių – ir filmai, ir transliacijos ėjo gerai, be trukdžių. Šią versiją galite rasti čia.

Bet modulių atradimo džiaugsmą dabar, kai jau žinote apie šią programą paliksiu jums ir leisiu pasidžiaugti, o papasakoti norėčiau apie vieną, bet naudingą XBMC funciją, tiksliau jos modulį (plugin), pavadinimu Icefilms. Šis modulis suteikia galimybę naudotis didele nemokama filmų ir laidų  biblioteka transliuojant internetu. Aišku, tai atrodo nieko naujo dabar,kai torentuose viskas yra – bet čia dar paprasčiau – įsijungiate grotuvą, pasileidžiate Icefilms ir žiūrite jums patikusį filmą. Aišku, visų filmų čia nėra, bet ką žiūrėti kiekvienas tikrai ras – netrūksta ir klasikos ir naujienų. Kaip ir torentų tinklų legalumas abejotinas, tačiau.. tai kiek gi ten Linkomanijoje yra vartotojų :)?

Icefilms filmų ir laidų sąrašą rasite čia. O dabar – apie taip kaip susidėti šį modulį tiems, kurie pirmą kartą naudojasi šia programa. Mums reikės:

– aišku, kad pačio XBMC (RK3066 nuorodą įdėjau, kitų versijų gali tekti paieškoti, galite pradėti paieškas tiesiai nuo oficialaus puslapio)
anarchintosh modulio

Kaip ir viskas. Anarchintosh zip failą pasidėkite androido sistemoje, kur galėsite jį surasti. Toliau viskas vyksta taip:

Screenshot_2013-07-21-07-43-58

Pagrindiniame meniu pasirenkame nustatymus (settings) ir einam į punktą „Add-ons”.

 

Screenshot_2013-07-21-07-44-14

Renkamės install from zip file.

 

Screenshot_2013-07-21-07-44-30

Nurodom kur slepiasi mums reikalingas anarchintosh zip failas, ir jį pasirenkam. Bus sudėtas Icefilms modulis kurį dar reikia aktyvuoti.

 

Screenshot_2013-07-21-07-44-52

Grįžtam šiek tiek atgal, iki punkto „add-ons”, einam į meniu „get add-ons”, ten pasirenkam anarchintosh > video add-ons > icefilms

 

Screenshot_2013-07-21-07-45-14

Ir jį instaliuojam! Viskas! :) Galite žiūrėti populiariausius filmus tiesiai iš interneto. Gerai, tuoj parašysiu kur ir kaip :)

Screenshot_2013-07-21-07-51-06

Grįžtam į pagrindinį meniu, ir einam į VIDEOS punktą, ten renkamės video add-ons > icefilms

 

Screenshot_2013-07-21-07-51-34

Štai ir viskas, toliau jau meniu manau pakankamai aiškūs :)

Jei turite minčių apie XBMC pluginus prašom pasidalinti. Ekrano nuotraukose matosi standartinė tema, bet šiaip naudoju  „Back row” temą su visais jos moduliais.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.