Tapk transliuotoju – Serviio & Skifta

502883_54175936     Gali būti, kad namuose jau turite ne vieną, ir ne du android įrenginius – pvz. pora mobiliųjų telefonų,  android mini pc, prijungtą prie televizoriaus, planšetę.. Ir tarkim, dar turite stacionarų PC ar nešiojamąjį kompiuterį.

Kaip, išvengiant laidų raizgalynės, hdd ar usb laikmenų nešiojimo, duomenų perkėlimo galima žiūrėti filmus ar klausyti muzikos iš bet kurio android įrenginio ar kelių vienų metu? Vienas atsakymų, paprastas ir greitas sprendimas – Serviio ir Skifta programos, kurios gerai sutaria tarpusavyje ir leidžia streaminti (transliuoti) media informaciją iš vieno įrenginio į kitą.

Pradedam nuo Serviio, kurį reikia instaliuoti jūsų stationariame kompiuteryje ar nešiojamajame, kur sukaupta visa media, ar prie kurio prijungsite media diską. Kodėl būtent Seviio? Nes jis suderinamas su daugeliu formatu, supranta subtitrus, atkuria DTS garsą, jį lengva instaliuoti ir su juo tvarkytis. Žodžiu, tai tikrai paprastas sprendimas – daugiau pie instaliaciją ir tuo pačiu kur atsisiųsti programą rasite čia: http://www.serviio.org/index.php?option=com_content&view=article&id=5

Windows sistemoje instaliavimas tikrai labai parastas, Serviio tampa windows sistemos dalimi ir bus paleistas kiekvieną kartą, kai veiks kompiuteris. Po sėkmingos instaliacijos atsidarome serviio ikoną, ir nurodome katalogą, kuriame slepiasi media failai, paspaudžiame save, ir programa suindeksuos failus (jei jų itin daug – gali užtrukti) ir jūsų asmeninis media serveris jau paruoštas naudojimui!

Toliau mums reikia Android platformoje instaliuoti skifta programą – tam einam į Play store (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.skifta.android.app) ir atsisiunčiam šią ir vėlgi, kodėl  būtent skifta – nes tai lengva, stabili ir itin paprasta programa, kurios pagalba viskas vyksta greitai ir be skausmo :)

Screenshot_2013-02-27-18-29-30Screenshot_2013-02-27-18-29-58

Pasileidžiame skifta, pirmasis pasirinkimas – serveris, iš kurio transliuojama media, antrasis – jūsų media grotuvas. Trečioje parinktyje (kuri, beje, bent jau man nepasirodė labai patogi) galėsite pasirinkti media failus. Jei viską padarėte kaip buvo rašyta – failai jau bus čia, jei visgi rodo kad katalogai tušti – vadinasi arba nepridėjote katalogo su media failais į serviio arba vis dar vyksta failų indeksavimas.

Subtitrų palaikymas
Subtitrų palaikymas
 
Screenshot_2013-02-27-18-35-09
Skirtingų kalbų palaikymas

 

Visas šis procesas trunka greitai, ir svarbiausia –  pakankamai paprastas. Žinoma yra ir daugiau būdų ir programų atlikti tuos pačius veiksmus, bet šis – vienas paprasčiausių, su kuriuo gali sutvarkyti net ir techniškai neapsišarvavęs vartotojas :) Gero žiūrėjimo :)

Screenshot_2013-02-27-18-40-39
..ir galutinis rezultatas, dabar Dexter serialą galima žiūrėti iš bet kurio Androido :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.